Profile

vida taheri

Contact Details

Bio

جاذبه های دیدنی در شهر تفلیس – گرجستان

آتشگاه تفلیس

این بنای باستانی مربوط به دورانی است که اغلب مردماین سرزمین پیرو آیین زرتشت و آتش پرست بودند . و قدمت آن را به قرون پنجم تا هفتم میلادی نسبت می دهند . در آن زمان این سرزمین بخشی از امپراتوری ایران بود و دین مردمان این سرزمین زرتشتی بود . این مکان در طی حمله اعراب سالم باقی ماند و در ان دوران مخفیگاه زیر زمینی بود . با ورود به داخل این بنا و در نگاه اول این مکان مانند یک اتاق آجری ساده به نظر می‌رسد اما با عبور از پله‌هایی که در سمت راست قرار دارند به داخل آتشگاه راه پیدا خواهید کرد .

معبد سامتاورو

معبد زیبا و باستانی سامتاورو در میان طبیعتی شگفت انگیز و در فاصله سی کیلومتری از شمال شهر تفلیس قرار دارد . معبد سامتاورو در قرن چهارم میلادی ساخته شد و در قرن یازدهم نیز بازسازی گردید .

هتل های 5 ستاره تفلیس را را حتما آنلاین بخرید.

 محله حمام‌های تاریخی

به گزاررش سفر با تو ،شهر تفلیس بواسطه دارا بودن چشمه های آبگرم‌ متعدد به شهرت رسیده و شهر پیرامون همین چشمه ها شکل گرفته است . تعداد چشمه های آبگرم این شهر در گذشته به حدود پنجاه عدد می رسید اما امروزه تعداد آن از انگشتان یک دست تجاوز نمی کند و مابقی به مرور خشک شده اند . چشمه های آبگرم تفلیس در بافت قدیمی شهر و محله‌ آبانتوبانی قرار دارد و اگر دلتان هوای یک آب تنی و ماساژ جانانه را داشت خود را محروم نکرده و شما نیز مانند اغلب گردشگران تنی به آب بزنید . زیرا در مورد خواص درمانی آبهای این منطقه مطالعات فراوانی صورت گرفته و خواص درمانی متعدد آن به اثبات رسیده است . جالب است بدانید جهانگرد معروف (مارکوپولو) نیز در کتاب خود از این آبگرم‌ یاد نموده است . و در طول تاریخ شخصیت های برجسته ای از این چشمه های آبگرم استفاده کرده اند