Profile

fatemeh zomri

Contact Details

Bio

جاذبه هابی گردشگری مشهد

 

شهر تاریخی و بسیار زیبای مشهد بواسطه بارگاه امام هشتم – رضا (ع) به شهرت رسیده و با پدید آمدن امکانات رفاهی و تفریحی متنوع و منحصر بفرد سالانه بر تعداد مسافران و گردشگران آن افروده می شود بطوریکه هم اکنون میلیون ها نفر گردشگر ایرانی و خارجی سالانه از این شهر دیدن می کنند و مشهد را به پایتخت معنوی ایران تبدیل نموده اند .

به گزارش سفر باتو این شهر توریستی ، دارای جاذبه‌های تاریخی و تفریحی فراوانی استکه در ادامه به شرح برخی از آن ها می پردازیم . همچنین طبیعت زیبای مشهد و ییلاقات خوش آب وهوای اطراف آن محل مناسبی برای دوری از هیاهوی شهری است که خود دلیلی برای انتخاب این شهر برای گذران تعطیلات تابستانی شده است .

حرم مطهر امام رضا (ع)

بدون تردید بازدید و زیارت حرم مطهر امام هشتم (ع) ، الویت هر مسافری است . این حرم نورانی با گنبدهای طلائی از کیلومتر ها دور تر می درخشد و در تور مشهد همه نگاه را به سمت خود می کند ، و قدم زدن در ساحت مقدس و آرام آن آرامشی خاص را مهمان قلبتان می کند . آنچه امروزه این جایگاه معنوی را مزین و متمایز نموده ، معماری زیبا و باشکوه ، رواق‌ها ، صحن‌‌های متبرکه با فضایی بسیار زیباست .

این بنا از دوران سامانیان پدید آمده و تا عصر حاضر روز به روز تغییر نموده و به شکوه آن ، افزوده شده است . محوطه بیرونی حرم مطهر روز به روز وسیع تر می شود و همچنین بیرون از آن بازار ها ، هتل ها و رستوران های مختلفی دیده می شود که برای آغاز گشت و گذار و تهیه سوغاتی بسیار ایده ال است